Potrzeby skóry, Przeciwdziałanie starzeniu

PO JAKIM CZASIE ZAUWAŻĘ EFEKTY DZIAŁANIA KWASU HIALURONOWEGO NA MOJEJ SKÓRZE?

Potrzeby skóry, Przeciwdziałanie starzeniu

PO JAKIM CZASIE ZAUWAŻĘ EFEKTY DZIAŁANIA KWASU HIALURONOWEGO NA MOJEJ SKÓRZE?

To podstawowe pytanie zadawane przez osoby interesujące się zabiegami na bazie kwasu hialuronowego. Zanim na nie odpowiem, muszę zaznaczyć: nie wszystkie produkty i zabiegi są takie same.

Kwas hialuronowy: szybkość działania i trwałość efektów, zależy od tego, czy wybierzemy wypełniacz, kwas hialuronowy liniowy, czy hybrydowy.

Wypełniacze

Po zastosowaniu wypełniacza, czyli usieciowanego kwasu hialuronowego, efekt estetyczny jest widoczny od razu, jednak czas jego utrzymywania się zależy nie tylko od jakości produktu, ale również od skłonności skóry danej osoby do jego degradacji.

Kwas hialuronowy liniowy

W przypadku wstrzyknięć nieusieciowanego kwasu hialuronowego czas oczekiwania na rezultaty i okres ich utrzymywania się jest inny: pierwsze efekty widoczne są po co najmniej trzech, czterech tygodniach, dodatkowo ten rodzaj iniekcji wykonuje się w cyklach, czyli powtarza w regularnych odstępach czasu, w celu utrwalenia i utrzymania efektów.

Kwas hialuronowy hybrydowy

W przypadku zastrzyków na bazie hybrydowego kwasu hialuronowego, początkowo wykonuje się dwa zabiegi w odstępie jednego miesiąca; jeśli chodzi o wyniki, obserwuje się stałą poprawę nawilżenia powierzchniowego i głębokiego oraz profilu zmarszczek do sześciu miesięcy po pierwszym cyklu iniekcji.

Musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć dzięki zabiegom.

Poddając się zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego, musisz wiedzieć, czego oczekujesz. Jeśli Twoim problemem jest zapadnięty obszar twarzy i szukasz natychmiastowych efektów, odpowiedzią będzie z pewnością wypełniacz, czyli usieciowany kwas hialuronowy.

Jeśli natomiast zależy Ci również na uzyskaniu ogólnego rozświetlenia skóry twarzy, bardziej odpowiednie będą zastrzyki z liniowego kwasu hialuronowego, a ich efekty będą bardziej widoczne z czasem.