Szyja i dekolt, Twarz

CODZIENNA PIELĘGNACJA SZYI I DEKOLTU.

Szyja i dekolt, Twarz

CODZIENNA PIELĘGNACJA SZYI I DEKOLTU.

Szyja i dekolt to szczególnie delikatne obszary skóry, które jako jedne z pierwszych przejawiają oznaki starzenia. Dlatego, aby spowolnić proces starzenia się tych obszarów, należy działać w sposób ukierunkowany i ciągły.

Niektóre obszary skóry są bardziej narażone na pojawienie się oznak starzenia i zmian degeneracyjnych. Szyja i dekolt należą do nich z wielu powodów, które wynikają ze szczególnej budowy i funkcjonalnej organizacji skóry w tym obszarze.

Cienki film hydro-lipidowy i odwodniona skóra.

Jest to pierwsza przyczyna przedwczesnego starzenia się tych obszarów skóry. Począwszy od okolicy podbródka i stopniowo w miarę zbliżania się do dekoltu znacznie spada liczba gruczołów łojowych. Jak nam wiadomo, gruczoły łojowe produkują sebum, które w połączeniu z wodą pochodzącą z potu i innymi substancjami nawilżającymi tworzy rodzaj naturalnego filmu, zwanego technicznie „warstwą hydro-lipidową”. Spadek produkcji sebum powoduje zanikanie tej emulsji, co sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na odwodnienie i ma mniejszą zdolność do reagowania na bodźce środowiskowe i słońce.

Mięsień szeroki szyi traci jędrność.

Anatomia szyi i dekoltu jest również dość specyficzna. Długi, płaski i cienki mięsień szeroki szyi pomaga podtrzymywać skórę, chroniąc ją przede wszystkim przed działaniem grawitacji, która ciągnie tkanki klatki piersiowej i znajdujące się tam gruczoły ku dołowi. Kiedy mięsień ten słabnie lub rozdziela się na małe pasma, na skórze szyi i dekoltu pojawiają się zwiotczenia, zmarszczki i nieestetyczne włókniste prążki.

Codzienne nawyki opóźniające starzenie się szyi i dekoltu.

Najlepszym sposobem pielęgnacji tych obszarów skóry jest wdrożenie trzech ukierunkowanych i stałych nawyków pielęgnacyjnych. Przede wszystkim należy uzupełniać substancje, których brakuje na powierzchni skóry. Po drugie powinniśmy wspierać aktywność i odnowę fibroblastów skóry właściwej. Po trzecie, powinniśmy zadbać o mięsień szeroki szyi, który pełni tak ważną funkcję.

1. Odbuduj warstwę hydro-lipidową skóry.

Podstawa to odpowiednia pielęgnacja: stosowanie delikatnego, niepowodującego podrażnień preparatu oczyszczającego, najlepiej w postaci mleczka, oraz kremów nawilżających i odmładzających, szczególnie tych bogatych w kwas hialuronowy i lipidy. Nigdy nie zapominaj też o właściwej ochronie tego obszaru przed słońcem (nawet bardziej niż twarzy!) za pomocą ubrania lub kremu przeciwsłonecznego.

2. Poddaj się sesjom biorewitalizacji.

Biorewitalizujące sesje wstrzyknięć naturalnego kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, najlepiej w formie „hybrydowej”, to optymalne rozwiązanie, które przywraca skórze właściwej napięcie i witalność, czyniąc ją bardziej odporną na działanie grawitacji.

3. Zadbaj o mięsień szeroki szyi.

Zapewnij odpowiednie podtrzymanie piersiom (dzięki miękkim biustonoszom bez fiszbin) i unikaj nadmiernego napięcia mięśniowego, które mogłoby spowodować deformację mięśnia szerokiego szyi i powstanie podłużnych pasm, zwłaszcza z przodu. Doprowadziłoby to do powstania typowych, nieestetycznych pionowych linii.

W przypadku szyi i dekoltu, tak jak każdego innego obszaru, podstawowe znaczenie ma profilaktyka, która polega na drobnych, ale ważnych środkach zapobiegawczych, które powinny być stosowane systematycznie i konsekwentnie zaczynając już od młodych lat.