Szyja i dekolt, Twarz

KTÓRE OBSZARY CIAŁA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ ZABIEGÓW NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO?

Szyja i dekolt, Twarz

KTÓRE OBSZARY CIAŁA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ ZABIEGÓW NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO?

W niektórych obszarach ciała oznaki starzenia pojawiają się wcześniej i są bardziej widoczne. To właśnie one jako pierwsze będą wymagały zabiegów na bazie kwasu hialuronowego.

Nie wszystkie rejony ciała starzeją się jednakowo. Twarz, szyja i dekolt to obszary najbardziej narażone zarówno na działanie czynników zewnętrznych (starzenie egzogenne), jak i wewnętrznych (starzenie endogenne). Procesowi temu sprzyja również znaczne obniżenie stężenia kwasu hialuronowego w skórze właściwej, a tym samym zmniejszona zdolność skóry do przeciwdziałania zjawiskom degeneracyjnym. Stąd tak ważną częścią programu przeciwstarzeniowego są zastrzyki z naturalnego kwasu hialuronowego.

Rodzaje kwasu hialuronowego.

Nie wszystkie produkty na bazie kwasu hialuronowego są sobie równe. Stosowanie chemicznie modyfikowanego („usieciowanego”) kwasu hialuronowego jest wskazane, gdy celem jest zwiększenie objętości pewnych obszarów twarzy. Rezultaty są szybkie i długotrwałe. Zabiegi wstrzykiwania nieusieciowanego kwasu hialuronowego są natomiast bardziej odpowiednie do walki ze starzeniem skóry i przyczynami starzenia się. Innymi słowy, wypełniacz działa jako środek zwiększający objętość, podczas gdy nieusieciowany kwas hialuronowy działa jako produkt przeciwstarzeniowy.

Jakie działanie mają wypełniacze.

Wypełniacze odmładzają wygląd skóry, nadając jej bardziej promienny wygląd iregularną strukturę, widocznie redukując plamy i wiotkość skóry, spłycając bruzdy i drobne zmarszczki oraz zwiększając objętość obszaru poddawanego zabiegowi. Nie trzeba dodawać, że niezmiernie ważne jest, aby kwas hialuronowy był jak najczystszy i pochodził z produkcji kontrolowanej pod względem jakości od początku syntezy kwasu hialuronowego do końcowego produktu.


Prawidłowe wyniki zależą zarówno od wysokiej jakości produktu, jak i od zastosowania odpowiednich, dobrze tolerowanych przez pacjentki i pacjentów technik iniekcji. Hybrydowy kwas hialuronowy może być wstrzyknięty w kilka określonych punktów twarzy, szyi i dekoltu przy minimalnej ingerencji w strukturę skóry. Wstrzyknięty preparat zintegruje się wtedy ze skórą właściwą i rozpocznie działanie. Zabieg przeprowadzony w ten sposób przynosi najlepsze rezultaty. Nie trzeba dodawać, że zaleca się korzystanie wyłącznie z usług wykwalifikowanych specjalistek i specjalistów medycyny estetycznej.


Mimo niezwykłej przydatności wypełniaczy, gdy chcemy uzyskać natychmiastową poprawę objętości, przywracającą harmonię starzejącej się twarzy, terapia przeciwstarzeniowa opiera się raczej na naturalnym lub, jeszcze lepiej, hybrydowym kwasie hialuronowym. O jakości produktu na bazie kwasu hialuronowego można wnioskować na podstawie podstawowych badań prowadzonych nad samym produktem oraz na podstawie długofalowych, obiektywnych wyników badań klinicznych i obserwacji bezpieczeństwa produktu.