Kości policzkowe, Oczy, Twarz, Usta

ZABIEGI Z KWASEM HIALURONOWYM NA SKÓRĘ TWARZY: ODPOWIEDŹ NA KAŻDĄ POTRZEBĘ SKÓRY.

Kości policzkowe, Oczy, Twarz, Usta

ZABIEGI Z KWASEM HIALURONOWYM NA SKÓRĘ TWARZY: ODPOWIEDŹ NA KAŻDĄ POTRZEBĘ SKÓRY.

Dzięki różnorodności form, kwas hialuronowy może być stosowany do leczenia wielu niedoskonałości skóry twarzy.

Twarz to nasza wizytówka. Harmonijne rysy oraz młoda i promienna cera dodają nam pewności siebie i pomagają w relacjach z innymi. To, że czujemy się dobrze ze sobą i w relacjach z innymi, zawdzięczamy po części kwasowi hialuronowemu. Powstanie na początku lat 80-tych preparatów do wstrzyknięć stanowiło prawdziwą rewolucję w medycynie estetycznej. Piękno, które dotąd było przywilejem nielicznych, stało się dostępne dla wszystkich. Zabiegi wymagające hospitalizacji i długiego czasu rekonwalescencji zmieniły się w procedury, którym można się poddać w przerwie na lunch. Obawa, że efekt końcowy nam się nie spodoba, a nie będzie go można odwrócić, ustąpiła miejsca satysfakcji z natychmiast widocznych rezultatów, które można łatwo zmodyfikować, aż prawie do absolutnej perfekcji.

Czterdzieści lat stosowania żelu na bazie kwasu hialuronowego to wystarczający okres obserwacji, aby dokonać podsumowania i przeanalizować jego różne zastosowania:

Zabiegi przeciwstarzeniowe

Badania wykazały, że komórki nabłonka zaczynają spowalniać produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego już pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. Dlatego też opisywane zabiegi są zalecane profilaktycznie, szczególnie u osób młodych.

Pikotaż

Jest to minimalnie inwazyjny zabieg przeciwstarzeniowy na twarz (po francusku „picotage” oznacza „szczypać”). Lekarz wykonuje serię mikroiniekcji preparatu na bazie kwasu hialuronowego na głębokość 2–3 milimetrów w warstwę brodawkowatą skóry – powierzchniową warstwę skóry właściwej, która jest bogatsza w komórki i najbardziej narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Pikotaż sprawia, że skóra od razu nabiera młodszego wyglądu i jest bardziej świetlista.

Biorewitalizacja

Jest to regenerujący zabieg przeciwstarzeniowy, który ma na celu wspomóc skórę w produkcji kolagenu i elastyny. Zalecany jest po 30 roku życia, kiedy pojawiają się pierwsze przebarwienia związane ze starzeniem chronologicznym. Polega na głębszych niż w przypadku pikotażu mikroiniekcjach, docierających do warstwy siateczkowatej skóry właściwej, która jest uboższa w komórki, a bogatsza we włókna. Z reguły do kwasu hialuronowego dodawane są również inne składniki aktywne.

Zabiegi remodelujące, wypełniające i korygujące niedoskonałości twarzy

Dzięki szerokiej gamie dostępnych obecnie na rynku usieciowanych kwasów hialuronowych, wypełniacze mogą skutecznie leczyć niemal wszystkie niedoskonałości twarzy. Obecnie mogą być nawet zalecane jako skuteczna alternatywa dla skalpela w celu uzyskania efektu „miękkiego liftingu”. Oto główne obszary, które można poddać zabiegom.

Niwelowanie i usuwanie zmarszczek i bruzd.
Zmarszczki na twarzy mogą być różne i w związku z tym wymagają zastosowania różnych produktów.

Wypełniacze do ust

Czasy przesadnie wydatnych, „napompowanych” ust już dawno minęły. Obecnie pacjentki są bardziej wymagające i proszą o bardziej naturalny, lepiej dopasowany do ich typu twarzy kształt. Na tym polu działanie żadnej innej substancji nie dorównuje działaniu kwasu hialuronowego.

Powiększanie kości policzkowych i podbródka, konturowanie twarzy, wypełnianie kości policzkowych i skroni
Z wiekiem kości policzkowe tracą swoją wyrazistość, spłaszczając twarz; skronie ulegają zapadnięciu; w szczęce dochodzi do resorpcji kości, co skutkuje obwisłym podbródkiem i zatarciem konturu twarzy. W takich przypadkach korzystne może być wykonanie zabiegu konturowania twarzy i zastosowanie wypełniaczy zwiększających objętość. Ten rodzaj wypełniacza jest wstrzykiwany głęboko w skórę, dzięki czemu zmienia kształt i przywraca objętość tkankom, podnosząc je od wewnątrz.

Lifting górnych powiek, korekcja worków i cieni pod oczami

Z upływem lat górna część twarzy (czoło, łuk brwiowy i górne powieki) ulega zapadnięciu, ponieważ traci tkankę tłuszczową, która nadawała jej objętość i podparcie. Jeśli zadziałamy już przy pierwszych oznakach, wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego będzie dobrą niechirurgiczną alternatywą dla blefaroplastyki. Przywracając jędrność tkankom, podnosi on brwi i odsłania na nowo oczy. Wstrzyknięty w okolicę podoczodołową kwas hialuronowy może ponadto korygować worki i cienie pod oczami.

Usuwanie wgłębień oraz blizn potrądzikowych i po ospie wietrznej

Stosowanie kwasu hialuronowego jest jedną z metod wyrównywania wgłębień skóry, która może być uzupełniona zabiegiem laserem frakcyjnym ablacyjnym w celu usunięcia powierzchownych warstw skóry. Kwas hialuronowy działa poprzez stymulację zarówno fibroblastów, jak i keratynocytów, dzięki czemu regeneruje skórę, poprawia jej strukturę i zmniejsza głębokość blizn.

Wypełniacz do korekcji nosa

Jeśli problem jest wyłącznie estetyczny a nie funkcjonalny, wypełniacz może często zastąpić chirurgiczną plastykę nosa. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego mogą być wstrzykiwane w trzech miejscach: u nasady nosa, aby zniwelować „garb”; na czubku, jeśli zbytnio opada; lub na grzbiecie nosa, w przypadku tak zwanego „nosa siodłowego”, który może mieć wgłębienia lub szczeliny do wypełnienia, czasami nawet pozostałe po poprzedniej nieudanej interwencji chirurgicznej.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy również od naszych nawyków.

Najnowsze wypełniacze z kwasem hialuronowym zapewniają idealną równowagę pomiędzy potrzebami pacjenta a czasem trwania rezultatów. Należy jednak pamiętać, że to, jak długo utrzymują się efekty kuracji, zależy również od naszych nawyków. Na przykład dbając o odpowiednie nawodnienie (1,5 – 2 litry wody dziennie), spowolnimy wchłanianie kwasu hialuronowego przez organizm, a efekt zastrzyków będzie utrzymywał się dłużej.

Z drugiej strony nadmierne odwodnienie powoduje, że kwas hialuronowy zostaje wchłonięty szybciej. Dlatego warto zrezygnować z palenia, ograniczyć spożywanie alkoholu i nie wystawiać się na nadmierne działanie promieni UV. Osoby aktywne powinny oczywiście kontynuować ćwiczenia, ale unikać narażania organizmu na zbyt męczące i odwadniające treningi, takie jak maraton. Kwas hialuronowy uczy nas, że dla zdrowia i urody najważniejsza jest równowaga.