Oczy, Twarz

WSZYSTKIE SEKRETY ZABIEGÓW Z KWASEM HIALURONOWYM W OKOLICY OCZU.

Oczy, Twarz

WSZYSTKIE SEKRETY ZABIEGÓW Z KWASEM HIALURONOWYM W OKOLICY OCZU.

Zmarszczki, worki czy cienie pod oczami to niedoskonałości, które przyćmiewają piękno naszych oczu. Jak kwas hialuronowy może rozwiązać lub zminimalizować te problemy?

Oczy, jak wszyscy wiemy, są zwierciadłem duszy i naszego stanu zdrowia. Obszar wokół oka jest niezwykle delikatny ze względu na cienką skórę, przez którą prześwitują kolory leżących pod nią struktur skórnych. Ponadto brak w tej okolicy gruczołów łojowych i potowych, które w innych miejscach tworzą powierzchniową warstwę hydrolipidową. Pojawiają się ciemne kręgi, zmarszczki i worki pod oczami. Cienie pod oczami mogą nadać Twojemu wyglądowi zmęczony, smutny wygląd.

Jak powstają cienie pod oczami.

Pojawienie się cieni pod oczami może być związane z kilkoma czynnikami: predyspozycjami genetycznymi, zaburzeniami mikrokrążenia, zapadnięciem się bruzdy oczodołowo-łzowej, stylem życia, higieną snu, ekspozycją na promienie UV, zmianami temperatury, złą dietą czy paleniem papierosów. Oprócz działania na przyczyny źródłowe, w szczególnie ostrych przypadkach warto sięgnąć po ukierunkowane zabiegi dermoestetyczne, takie jak mikroiniekcje na bazie kwasu hialuronowego.

Przyczyna powstawania zmarszczek i worków pod oczami.

Powstawanie zmarszczek i worków pod oczami związane jest również z utratą napięcia skóry, co jest bardziej widoczne przy jasnym fototypie oraz u osób, które nie noszą regularnie okularów przeciwsłonecznych. W niektórych przypadkach miejscowe ścieńczenie skóry umożliwia przemieszczenie się tkanki tłuszczowej znajdującej się w oczodole, co prowadzi do powstania wydatnych worków pod oczami. Tę ostatnią przypadłość można leczyć jedynie chirurgicznie, wykonując blefaroplastykę; można jej jednak zapobiegać, podobnie jak większości innych problemów związanych z wiekiem, stosując odpowiednią codzienną pielęgnację: delikatne, ale skuteczne oczyszczanie, specjalne kremy i sera do okolic oczu, oraz nosząc okulary przeciwsłoneczne.

Wypełniacz czy zabieg biorewitalizujący? Rozwiązania dla okolic oczu.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą być bardzo przydatne w leczeniu niedoskonałości pod oczami. Należy wybrać wypełniacz, który jest wystarczająco płynny dla tak cienkiego obszaru skóry – wstrzyknięcie zbyt gęstego produktu spowodowałoby nadmierną nadbudowę. Produkt na bazie lekko usieciowanego kwasu hialuronowego będzie miał odpowiednią lepkość do stosowania w okolicy oczu. Jeśli natomiast celem jest biorewitalizacja, wygładzenie i ujędrnienie skóry wokół oczu, należy zastosować zastrzyki z nieusieciowanego kwasu hialuronowego.

Tak czy inaczej, wykonywanie wstrzyknięć pod oczy wymaga dużego doświadczenia i dogłębnej znajomości anatomii tego miejsca. Jeśli substancje zostaną przypadkowo wstrzyknięte pod przegrodę oczodołową, obecność tkanki tłuszczowej oraz niedostatek naczyń krwionośnych i limfatycznych w tej okolicy spowodują, że kwas hialuronowy będzie się tam gromadził, co bardzo utrudni jego reabsorpcję. Co więcej, zabiegi na okolice oczu muszą być bardzo zindywidualizowane: niektóre osoby zmagają się z cieniami pod oczami, inne ze zmarszczkami lub workami, a jeszcze inne z kilkoma problemami na raz.

Działanie kwasu hialuronowego na cienie wokół oczu…

Cienie wokół oczu, czyli brązowawe przebarwienia skóry powiek (zwłaszcza dolnej), mogą być spowodowane kilkoma czynnikami. Te fioletowawe wynikają raczej z nadmiernej przezroczystości skóry, przez co ujawnia się kolor leżących pod nią żył. Z kolei hiperpigmentacja skóry jest raczej wyrazem specyficznej przypadłości skóry chronicznie narażonej na promieniowanie ultrafioletowe. Kuracja z kwasem hialuronowym może zredukować obie te niedoskonałości, ponieważ nawadnia on skórę i wywiera istotne działanie antyoksydacyjne.

… i jego wpływ na zmarszczki i worki pod oczami.

Z drugiej strony zmarszczki wokół oczu lepiej jest leczyć za pomocą wypełniacza opartego na lekko usieciowanym kwasie hialuronowym, przeznaczonego specjalnie do okolic oczu.

W przypadku worków pod oczami zabiegi iniekcyjne rzadko przynoszą oczekiwany skutek; w rzeczywistości wada ta jest często spowodowana przepukliną podoczodołowej tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Jeśli jednak predyspozycje do powstawania worków i cieni zostaną rozpoznane odpowiednio wcześnie, profilaktyczne zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą im zapobiec lub spowolnić ich rozwój.

Tak jak przed każdym zabiegiem, przed rozpoczęciem kuracji na okolice oczu należy przejść dokładne badanie w celu ustalenia rodzaju produktu, techniki wstrzykiwań oraz czasu trwania kuracji. Poprawa będzie też znacznie bardziej widoczna, jeśli zastosujemy codzienną pielęgnację z użyciem specjalnych kosmetyków, które łatwo się wchłaniają i rozprowadzają oraz nie powodują podrażnień. Do sukcesu zabiegów iniekcyjnych przyczynia się również styl życia: zrównoważona dieta, bez alkoholu i cukru, odpowiednia ilość odpoczynku i umiarkowanej aktywności fizycznej oraz ochrona przed promieniowaniem słonecznym to elementy niezbędne do uzyskania świetlistego i wypoczętego wyglądu.