KWAS HIALURONOWY I DOŚWIADCZENIE IBSA.

PIĘKNO W NAJCZYSTSZEJ FORMIE

KWAS HIALURONOWY I DOŚWIADCZENIE IBSA.

Wraz z upływem czasu fizjologiczne procesy komórkowe ulegają spowolnieniu, a skóra starzeje się. Zwiotczenie i spłycenie skóry oraz powstawanie zmarszczek to najbardziej oczywiste aspekty tego procesu, bezpośrednio związane ze znacznym zmniejszeniem ilości kwasu hialuronowego w macierzy zewnątrzkomórkowej nabłonka w obrębie różnych części ciała.

Piękno w najczystszej formie.

Kwas hialuronowy odgrywa kluczową rolę jako aktywator kaskady procesób biologicznych , a także stymuluje migrację i proliferację komórek, w szczególności fibroblastów, oraz stymuluje produkcję kolagenu. Kolagen i fibroblasty stanowią główne składniki macierzy skóry. Reguluje on również funkcje ochronne skóry poprzez specyficzne interakcje z jej receptorami.

Przeciw oznakom upływu czasu.

Dzięki właściwościom kwasu hialuronowego zawierające go preparaty stosowane miejscowo na skórę szybko zyskały szerokie uznanie w świecie medycyny estetycznej i dermatologii. Oprócz stosowania kwasu hialuronowego jako czynnika wspomagającego gojenie się ran, został on z powodzeniem wykorzystany w specjalnych preparatach śródskórnych (HA do wstrzykiwania) w celu przeciwdziałania efektom starzenia się (np. zmarszczki na twarzy, suchość i utrata elastyczności) oraz przywrócenia prawidłowych funkcji skóry za pomocą prostych i mało inwazyjnych zabiegów.

Ultra chemia – nie, dziękuję.

Kwas hialuronowy w naturalnej postaci jest jednak szybko degradowany przez specjalny enzym, hialuronidazę, co powoduje, że pozostaje stabilny w skórze właściwej tylko przez kilka dni. Aby pokonać tę przeszkodę, opracowano wiele preparatów dermatologicznych na bazie kwasu hialuronowego, z których większość wykorzystuje chemiczny proces sieciowania, który poprawia stabilność, sztywność i elastyczność HA, ale ma swoją biologiczną cenę: zmianę jego naturalnej struktury molekularnej. Z tego względu produkty do stosowania miejscowego lub wstrzykiwania zawierające kwas hialuronowy, stosowane w celu przywrócenia fizjologii i nawilżenia mikrośrodowiska typowego dla młodej skóry, wykazują naprawdę znaczne zróżnicowanie efektów w zależności od posiadanych cech fizycznych i chemicznych.

Dermatologia estetyczna.

Założona w Szwajcarii w 1945 roku firma IBSA na przestrzeni lat zdobyła unikalne doświadczenie i kompetencje w dziedzinie farmacji. Doświadczenie to zostało wykorzystane przy opracowywaniu preparatów dermatologicznych na bazie kwasu hialuronowego dzięki utworzeniu specjalnego działu poświęconego dermoestetyce – IBSA DERMA. Dzięki specjalistycznej wiedzy naukowej, ciągłym badaniom, rozwojowi technologicznemu i nowoczesnemu procesowi produkcyjnemu IBSA DERMA stała się jedną z firm farmaceutycznych wiodących w produkcji kwasu hialuronowego do zastosowań dermoestetycznych.

Koncepcja HYDROLIFT® ACTION

Na tak rozległym a jednocześnie ściśle regulowanym rynku jakim jest rynek dermatologii estetycznej, IBSA DERMA wyróżnia się tym, że kontroluje cały cykl życia produktu, od biofermentacji surowca do uzyskania gotowego do użycia produktu w ampułkostrzykawkach. IBSA oferuje obecnie kompletną gamę produktów opartych na koncepcji Hydrolift® Action, innowacyjnym podejściu mającym na celu przeciwdziałanie fizjologicznemu zmniejszeniu ilości kwasu hialuronowego w tkankach i przywrócenie nawilżenia, elastyczności i napięcia skóry. Hydrolift® Action to efekt synergicznego działania wyselekcjonowanych kwasów hialuronowych, wytwarzanych według opatentowanej technologii IBSA, które przy właściwym stosowaniu stwarzają warunki do zapobiegania i przeciwdziałania procesom starzenia się skóry.

Superczysty kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy IBSA posiada klasę „extra pure”, tzn. jest produkowany w opatentowanym procesie biofermentacji z udziałem bakterii streptoccocus zooepidemicus, plasując się na najwyższym światowym poziomie pod względem czystości i bezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników. Elementy wyróżniające kwas hialuronowy produkowany przez IBSA to:

  • wysoki stopień czystości, uzyskany dzięki procesowi oczyszczania zapewniającemu poziom szczątkowych pozostałości białek, kwasów nukleinowych, chlorków, metali ciężkich, etanolu i wody znacznie poniżej limitów określonych przez farmakopeę UE
  • niski wskaźnik dyspersji, który określa stopień wysokiej jednorodności mas cząsteczkowych stosowanych w procesie produkcji
  • wysoka odporność na obróbkę cieplną stosowaną w procesie sterylizacji

Globalna strategia IBSA

Globalnym celem strategicznym IBSA jest optymalizacja składników aktywnych, dzięki czemu powstają innowacyjne rozwiązania farmaceutyczne o większej skuteczności terapeutycznej, lepiej tolerowane i poprawiające reakcję pacjenta na leczenie dermoestetyczne, co pozwala uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt końcowy terapii.